Sık Sorulan Sorular

1- Seeds for the Future’a kimler katılabilir?

Üniversitelerin aşağıda belirtilen ilgili bölümlerinde okuyan öğrenciler başvuru yapabilir:

Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Elektrik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Enerji Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, Fizik, Fizik Mühendisliği, Matematik, Matematik Mühendisliği, Matematik-Bilgisayar, Mekatronik Mühendisliği, Mekatronik Sistemler Mühendisliği, Teknoloji ve Bilgi Yönetimi, Yapay Zeka Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği

 

2- Programa nasıl başvurabilirim?

Seeds for the Future Programı, teknoloji ve telekomünikasyon alanına meraklı üniversite öğrencilerini hedeflemektedir. Programa başvuru koşuluna uyan ilgili üniversite bölümlerinde okuyan herkes katılım sağlayabilir.

Seeds for the Future Türkiye web sitesindeki başvuru formunu (https://seedsforthefutureturkiye.com/register) eksiksiz dolduran katılımcıların başvuruları dikkate alınacaktır.

Başvuru formunda doldurulması gereken alanlar:

  • Kişisel bilgileriniz, iletişim ve adres bilgileriniz.
  • Okuduğunuz üniversite ve bölüm, not ortalamanız ve transkript belgeniz.
  • Bilişim sektörüne dair kariyer hedeflerinizi ve programa neden kabul edilmeniz gerektiğini anlatacağınız 30 saniyelik İngilizce bir video linki (Opsiyonel, ek puan kazandırır)
  • Neden programa katılmak istediğinizi anlatan 500-1000 karakterlik İngilizce bir metin.
  • (Varsa) Staj veya sertifika bilgileriniz. (Word ya da PDF formatı)
  • (Varsa) Araştırma veya akademik başarılarınızı gösterecek proje dokümanlarınızı yüklemeniz gerekmektedir.
  • Pasaport ve vize durumu bilgisini doğru bir şekilde belirtmeniz gerekmektedir.

 

3- Başvurumun başarılı bir şekilde ulaştığından nasıl emin olurum?

Başvurunuzun değerlendirilmesi için kayıt formunu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurup göndermeniz gerekir. Bu adımı tamamladıktan sonra, başvurunuzun alındığına dair bir e-posta alacaksınız. Bu e-posta, başvurunuzun sisteme başarılı bir şekilde kaydedildiği anlamına gelir.

 

4- Başvurular arasından seçim süreci nasıl gerçekleştiriliyor?

Başvurunuzu tamamlamanızın ardından Huawei Türkiye tarafından oluşturulan jüri tarafından dosyalarınız incelenmektedir. İncelemeler sırasında yüksek not ortalaması, bilişim sektörüne karşı ilginiz, projeleriniz, hedefleriniz ve İngilizce seviyeniz değerlendirme kriterleri arasında yer almaktadır.

 

5- Programa için herhangi bir bedel ödeyecek miyim?

SFTF süresi boyunca her tür ulaşım, konaklama, yeme-içme ihtiyacınız Huawei tarafından karşılanacaktır.

   

6- Program sonunda sertifika veriliyor mu?

Zorunlu derslere katılım sağlayan ve derslerde başarı sağlayan öğrencilere Huawei’in tüm dünyada geçerliliği bulunan Seeds for the Future sertifikası verilmektedir.

  

7- Programın sonunda Huawei’de staj imkanımız olacak mı?

Staj kararları Huawei İnsan Kaynakları birimi tarafından verilmekte ve bu eğitim programı ile doğrudan bir bağlantısı bulunmamaktadır.

 

8- Program sonrasında, Seeds for the Future mezunlarını neler bekliyor?

Seeds for the Future mezunları, kurulan mezun grupları ile hem birbirleri hem de Huawei ile temasta kalmaya, ortak çalışmalara, görüş alışverişi yapmaya devam ediyor.